Wysyłaj paczki na Łotwę i do Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki na Łotwę i do Polski

Paczki kurierskie na Łotwę cieszą się sporą renomą wśród Polaków. Trudno się temu dziwić. To przystępny sposób, by szybko wysłać przesyłkę na Łotwę. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najwyższej jakości wysyłka przesyłek na Łotwę zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą. Dzięki temu unikniemy dużych kosztów.

Wysyłka paczek na Łotwę

Osoby, które wybierają wysłanie przesyłki na Łotwę muszą wiedzieć, że kluczowe jest nie tylko zapewnienie sobie jak najniższej ceny. Sporą rolę odgrywa również profesjonalizm firmy spedycyjnej, która będzie realizować przesyłkę.

Jeżeli zależy nam na czasie, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki międzynarodowe są realizowane za pośrednictwem renomowanych, działających w branży od wielu lat przewoźników, które stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Ile trwa dostarczenie paczki na Łotwę?

O tym, ile czasu zajmuje dostawa paczki na Łotwę, decyduje bardzo dużo rzeczy. Można jednak stwierdzić, że znaczącą rolę odgrywa dzień wysłania oraz jakość przewoźnika, z którego oferty korzystamy. W Ship Center priorytetowo stawiamy na profesjonalizm.

Często okazuje się, że przesyłka na Łotwę dotrze do odbiorcy w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, nasze szanse na szybkie sfinalizowanie zamówienia rosną, gdy zlecimy kuriera zaraz po weekendzie.

Analogicznie, dostawa przesyłki może być nieco dłuższa, jeśli nadamy kuriera, gdy w kraju doręczenia paczki przypada ważne, narodowe święto. Termin realizacji zamówienia wydłuży się też, jeśli prześlemy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że paczka może spędzić weekend na magazynie.

Jeśli skorzystamy z usług godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest bardzo możliwe, że paczka zostanie dostarczone do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mogli zerkać na obecny status naszego zamówienia. To uniwersalny sposób, by szybko poinformować odbiorcę o tym, gdzie obecnie jest jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce na Łotwę?

Przesyłając paczkę na Łotwę należy zwrócić uwagę, czego nie można zapakować. Występują nie tylko wewnętrzne regulaminy kurierów, ale także obowiązują nas najróżniejsze zakazy danego kraju, gdzie chcemy wysłać przesyłkę.

Są jednak towary, których bezwzględnie nie wolno wysyłać. Głównie zabrania się wysyłania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Dodatkowo, zakazane jest wysyłanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz drogocenna biżuteria.

Mając na uwadze przepisy fitosanitarne, nie można przesyłać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, między innymi odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed nadaniem paczki rekomenduje się sprawdzić wykaz przedmiotów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz normy danego państwa.

W razie wątpliwości, warto skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki na Łotwę — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie przesyłki na Łotwę nie musi być trudne. By mieć gwarancję, że kurier nie odda paczki do nadawcy, należy zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych nadawcy odbiorcy na paczce. Oto spis informacji, które powinniśmy umieścić na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Nie zapomnij, by wszystkie te dane napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska na Łotwę?

Opłata za paczkę w pierwszej kolejności jest związany z tym, jak szybko dany kurier powinien doręczyć pakunek do adresata.

Jeśli zachodzi potrzeba wysłania szybkiego zamówienia, możemy skorzystać z nadania przesyłki przyspieszonej. Wtedy otrzymamy zapewnienie dostarczenia paczki w terminie. To jasne, że będzie się to wiązało z wyższymi kosztami.

Nie zwlekaj z wysłaniem przesyłki do ostatniej chwili, przede wszystkim w okresie świąt, kiedy przewoźnicy mają sporo pracy. Przedmioty nadawaj z odpowiednim wyprzedzeniem – wówczas będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot dotrze na czas.

Jeżeli masz taką sposobność, idź osobiście do danego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do miejsca zamieszkania nieraz wiąże się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłatą.

Pomyśl również nad opcjonalnym ubezpieczeniem wysyłki - najprawdopodobniej jest ono kosztowne, przede wszystkim wtedy, gdy przesyłamy coś za granicę. Pomimo tego, że gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę na Łotwę?

Mogłoby się wydawać, że pakowanie przesyłki jest bardzo prostą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca potrafi to robić w bezbłędny sposób. Co warto wiedzieć na etapie przygotowywania przesyłki na Łotwę?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne kształt, powinien być właściwie chroniony przed ewentualnym przesuwaniem się w środku opakowania. Dlatego z pewnością będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Nie zapominaj, że zawartość opakowania nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia opakowania możesz użyć taśmy klejącej.
 4. Z pudełka trzeba zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie trzeba na nim zawrzeć swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione.

Przed włożeniem delikatnych rzeczy do pudełka porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy zagrożone w transporcie przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę na Łotwę

Występuje kilka opcji płatności, dzięki którym prześlesz twoją przesyłkę na Łotwę. Dla przykładu możesz zarezerwować kuriera, który obierze paczkę z twojego domu i dostarczy ją prosto do adresata. Jak można zapłacić za nadanie paczki zagranicznej?

W zależności od wskazanej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za paczkę. Jedną z nich może być zwykły przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy każdego dnia. Po znalezieniu takiego rozwiązania i rozliczeniu paczki na Łotwę należy wysłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy zamówienie zostanie zaakceptowane i przesłane do realizacji przez wybraną firmę kurierską.

Ekspresowy przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu otrzymamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo komfortowa opcja, z której korzysta coraz więcej użytkowników. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK.