Wysyłaj paczki do RPA i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do RPA i Polski

Przesyłki kurierskie do RPA cieszą się rosnącą popularnością wśród naszych rodaków. Nic w tym nadzwyczajnego. To atrakcyjny cenowo sposób, aby bardzo szybko wysłać paczkę do RPA. Trzeba jednak mieć na uwadze, że profesjonalna wysyłka przesyłek do RPA zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą. W ten sposób unikniemy marnowania pieniędzy.

Tania paczka do RPA

Osoby, które decydują się na wysyłkę paczki do RPA muszą wiedzieć, że warte uwagi jest nie tylko zapewnienie sobie jak najbardziej atrakcyjnej ceny. Sporą rolę odgrywa również profesjonalizm firmy kurierskiej, która będzie dostarczać przesyłkę.

Jeśli chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to warto skorzystać z oferty rzetelnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki zagraniczne są realizowane poprzez najlepsze, funkcjonujące w tym sektorze rynku od wielu lat firmy, które stawiają na najwyższą jakość.

Jak długo idą paczki do RPA?

O tym, jak długo zajmuje doręczenie paczki do RPA, decyduje wiele kwestii. Można jednak stwierdzić, że kluczową rolę odgrywa dzień nadania oraz jakość przedsiębiorstwa, z którego portfolio korzystamy. W Ship Center na pierwszym miejscu stawiamy na profesjonalizm.

Zwykle okazuje się, że paczka z Polski do RPA dotrze do odbiorcy w zaledwie kilkadziesiąt godzin. Oczywiście, szanse na szybkie sfinalizowanie zamówienia zwiększą się, jeśli zlecimy kuriera przed środą.

Analogicznie, dostawa przesyłki może być nieco dłuższy, jeśli zlecimy kuriera, gdy w kraju doręczenia paczki wypada ważne, państwowe święto. Czas realizacji zamówienia zwiększy się też, jeśli nadamy przesyłkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić kilka dni na magazynie.

Gdy skorzystamy z usług rekomendowanej firmy, jak Ship Center, to jest bardzo możliwe, że zamówienie zostanie dostarczone do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu strony WWW będziemy mogli podejrzeć aktualny status naszego zlecenia. To uniwersalny sposób, by ekspresowo poinformować odbiorcę o tym, gdzie obecnie znajduje się jego zamówienie.

Czego nie można nadać w paczce do RPA?

Wysyłając przesyłkę do RPA należy zobaczyć czego nie można wysłać. Istnieją nie tylko wewnętrzne przepisy spedytorów, ale także obowiązują nas różne ograniczenia danego państwa, do którego chcemy przesłać przesyłkę.

Są jednak produkty, których bezwarunkowo nie wolno nadawać. Przede wszystkim jest zakaz wysyłania towarów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest wysyłanie substancji nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. obrazy, rzeźby, futra oraz bezcenna biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, przykładowo odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed wysłaniem paczki warto sprawdzić spis towarów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz normy danego państwa.

Jeśli mamy wątpliwości, możemy skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do RPA - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie przesyłki do RPA nie musi być trudne. Aby mieć pewność, że kurier nie przywiezie przesyłki z powrotem, warto zwrócić uwagę na napisanie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na przesyłce. Oto spis informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by powyższe informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do RPA?

Opłata za usługę w pierwszej kolejności zależy od tego, jak szybko dany spedytor ma dostarczyć paczkę do adresata.

Jeśli zachodzi potrzeba pilnego nadania paczki, mamy możliwość skorzystania z przesyłki przyspieszonej. W takiej sytuacji będziemy mieli pewność dostarczenia pakunku w terminie. Jak można się spodziewać, będzie to miało związek z wyższymi sumami.

Nie zwlekaj z wysłaniem przesyłki na ostatni moment, zwłaszcza w czasie świątecznym, kiedy kurierzy mają sporo pracy. Przedmioty nadawaj z należytym wyprzedzeniem – wówczas będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i gwarancja, że twój przedmiot zostanie dostarczone na czas.

Jeśli masz taką opcję, idź osobiście do danego punktu nadawania paczek, ponieważ zamówienie kuriera do domu często wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto się zastanowić również nad opcjonalnym ubezpieczeniem paczki - najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy przesyłamy coś za granicę. Mimo że gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest konieczne. O ile przesyłasz przedmioty o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do RPA?

Mogłoby się wydawać, że przygotowanie paczki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to robić w prawidłowy sposób. Co warto wiedzieć na etapie pakowania przesyłki do RPA?

 1. Przedmiot, który ma nierównomierne kształty, powinien być solidnie chroniony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz pudła. Dlatego na pewno będzie potrzebna folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość kartonu nie może w żaden sposób wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia pudełka użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania trzeba usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim umieścić nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra pudełka powinny być dodatkowo usztywnione i zabezpieczone.

Przed zapakowaniem delikatnych rzeczy do opakowania porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ skutecznie zabezpieczy podczas przewozu przedmioty.

Jakie są sposoby płatności za wysyłkę do RPA?

Występuje kilka opcji płatności, dzięki którym wyślesz twoją przesyłkę do RPA. Przykładowo możesz wynająć kuriera, który przejmie wysyłkę z twojego domu i przekaże ją prosto do adresata. Jak można zrealizować płatność za nadanie przesyłki międzynarodowej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za przesyłkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy na dobę. Po znalezieniu takiego rozwiązania i opłaceniu paczki do RPA należy wysłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i wysłane do wysyłki przez wskazaną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu dostaniemy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna możliwość, z której korzysta coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością realizowaną przez BLIK. W ten sposób ekspresowo sfinalizujemy płatność w funkcjonalny sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszej opcji poprzez system płatności można bez najmniejszych kłopotów sfinalizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Kiedy posiadamy konto w Paypalu i chcemy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić z łatwością. Przy wysyłaniu wysyłki do RPA można płacić między innymi walutą PLN.