Wysyłaj paczki do Włoch i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Włoch i Polski

Przesyłki kurierskie do Włoch cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Trudno się temu dziwić. To atrakcyjny cenowo sposób, aby bardzo szybko wysłać paczkę do Włoch. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że profesjonalna wysyłka przesyłek do Włoch zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą. Dzięki temu unikniemy zbędnych wydatków.

Przesyłki kurierskie do Włoch

Osoby, które wybierają nadanie paczki do Włoch, powinny pamiętać o tym, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najbardziej atrakcyjnej ceny. Liczy się też jakość firmy spedycyjnej, która będzie dostarczać przesyłkę.

Gdy chcemy zrealizować wysyłkę szybko, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty rzetelnej firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez nas przesyłki zagraniczne są wysyłane za pośrednictwem najlepszych, działających w branży od wielu lat przedsiębiorstw, które stawiają na najwyższą jakość.

Ile trwa dostarczenie paczki do Włoch?

O tym, jak długo zajmuje doręczenie przesyłki do Włoch, decyduje wiele rzeczy. Można jednak wyjść z założenia, że kluczową rolę pełni dzień wysłania oraz jakość przedsiębiorstwa, z której portfolio korzystamy. W Ship Center zawsze stawiamy na najwyższą jakość.

Zazwyczaj okazuje się, że przesyłka do Włoch dotrze do odbiorcy w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia rosną, jeśli zlecimy kuriera w pierwszych dniach tygodnia.

Analogicznie, czas doręczenia przesyłki może być nieco dłuższy, kiedy zamówimy kuriera, gdy w Polsce przypada ważne, narodowe święto. Czas dostarczenia zwiększy się też, jeśli prześlemy paczkę przed weekendem. Jest dość prawdopodobne, że przesyłka może spędzić weekend na magazynie.

Gdy skorzystamy z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest bardzo możliwe, że zamówienie dotrze do odbiorcy w pierwszym wolnym terminie. Co więcej, z poziomu serwisu będziemy mieli możliwość śledzić aktualny status naszego zlecenia. To uniwersalny sposób, by ekspresowo poinformować odbiorcę o tym, gdzie obecnie znajduje się jego paczka.

Czego nie można nadać w paczce do Włoch?

Wysyłając przesyłkę do Włoch, warto sprawdzić, czego nie można zapakować. Występują nie tylko wewnętrzne regulaminy kurierów, ale także obowiązują nas różnego rodzaju ograniczenia danego kraju, gdzie chcemy nadać paczkę.

Są jednak towary, których bezwarunkowo nie należy wysyłać. Głównie zabrania się wysyłania przedmiotów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Co więcej, zakazane jest nadanie środków nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, alkoholi i narkotyków. Do listy zabronionych artykułów wliczają się również dzieła sztuki, np. futra, obrazy, rzeźby oraz droga biżuteria.

Ze względu na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych zwierząt, owadów oraz żywności, m.in. odżywek i suplementów diety dla sportowców. Przed wysłaniem paczki zaleca się sprawdzić wykaz towarów zakazanych w transporcie międzynarodowym oraz rozporządzenia danego kraju.

Jeśli mamy wątpliwości, dobrze jest skontaktować się z firmą kurierską.

Paczki do Włoch — w jaki sposób adresować i wysyłać?

Nadanie paczki do Włoch nie musi być skomplikowane. Aby mieć gwarancję, że kurier nie przywiezie przesyłki z powrotem, warto zwrócić uwagę na podanie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na przesyłce. Poznaj spis informacji, które powinny znaleźć się na przesyłce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by wszystkie te informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Włoch?

Kwota za wysyłkę w pierwszej kolejności jest związany z tym, w jakim tempie wybrany kurier ma doręczyć przesyłkę do adresata.

Ilekroć potrzebujemy pilnie nadać pakunek, mamy możliwość skorzystania z przesyłki przyspieszonej. Wówczas otrzymamy gwarancję dostarczenia paczki w terminie. Jak wiadomo, przyjdzie nam zapłacić za tą usługę wyższą kwotę.

Staraj się nie zwlekać z wysłaniem przesyłki na ostatni moment, przede wszystkim w czasie świątecznym, kiedy kurierzy mają dużo pracy. Przedmioty nadawaj z należytym wyprzedzeniem – plusem będzie tańsza wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot dotrze na czas.

Jeśli masz taką możliwość, udaj się osobiście do danego punktu nadań, ponieważ zamówienie kuriera do miejsca innego niż wskazany przez firmę kurierską czasami wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto się zastanowić również nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki — najczęściej jest ono kosztowne, zwłaszcza jeśli wysyłamy coś za granicę. Chociaż daje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest potrzebne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości możesz z niego zrezygnować.

Jak spakować paczkę do Włoch?

Wydawałoby się, że pakowanie paczki jest bardzo łatwą czynnością. Jednakże nie każdy nadawca jest zdolny to robić w dobry sposób. O czym należy pamiętać na etapie przygotowywania przesyłki do Włoch?

 1. Przedmiot, który ma nierówne kształty, powinien być odpowiednio chroniony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz kartonu. Dlatego z pewnością przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość pudełka nie może nijak wystawać.
 3. Do owijania i zamknięcia kartonu użyj taśmy klejącej.
 4. Z opakowania należy usunąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie można na nim zawrzeć swoje dane adresowe.
 5. Dno i góra pudełka powinny być specjalnie usztywnione i wzmocnione.

Przed zapakowaniem delikatnych rzeczy do opakowania starannie je owiń. Folia bąbelkowa będzie znakomitym pomysłem, ponieważ dobrze zabezpieczy zagrożone w transporcie przedmioty.

Sposoby płatności za paczkę do Włoch

Istnieje kilka opcji płatności, dzięki którym wyślesz twoją przesyłkę do Włoch. Na przykład możesz zarezerwować kuriera, który przejmie przesyłkę z twojego domu i przekaże ją prosto do adresata. W jaki sposób można dokonać zapłaty za nadanie wysyłki międzynarodowej?

Zależnie od wskazanej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku metod płatności za przesyłkę. Jedną z nich może być tradycyjny przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku odbywają się kilka razy dziennie. Po wybraniu takiego rozwiązania i opłaceniu wysyłki do Włoch należy przesłać na nasz adres potwierdzenie dokonania płatności w formie wyciągu z bankowości online. Wtedy nasze zamówienie zostanie zaakceptowane i wysłane do wysyłki przez wybraną firmę kurierską.

Błyskawiczny przelew poprzez system płatniczy Przelewy24 wykonamy sprawnie i od razu dostaniemy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo wygodna funkcja, z której korzysta coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. W ten sposób ekspresowo zrealizujemy płatność w funkcjonalny sposób.

Innymi formami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bez żadnych problemów wykonać transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi. Jeżeli posiadamy konto w Paypalu i chcemy w ten sposób opłacić swoje zamówienie, możemy to zrobić z łatwością. Paypal pobiera jednak wysoką prowizję od realizacji transakcji, dlatego do tej metody płatności jest doliczane 4% dopłaty.

Przy wysyłce przesyłki do Włoch można płacić między innymi walutą PLN.