Wysyłaj paczki do Portugalii i Polski
country-image
country-image
kg
cm
cm
cm
Polecany

Jak działamy?

Jest to bardzo proste, szybkie i przejrzyste. Zamawiasz kuriera lub nadajesz paczkę w dowolnym punkcie w mniej niż 2 minuty.

1
Wypełnij kilka informacji o przesyłce
2
Wybierz kuriera i opłać usługę
3
Poczekaj na kuriera lub nadaj paczkę w punkcie

Dlaczego ShipCenter?

Przez ponad 10 lat nasi klienci wysłali za naszym pośrednictwem ponad 2 000 000 przesyłek krajowych i międzynarodowych. Gwarantujemy jakość naszych usług, bo współpracujemy tylko z największymi i najlepszymi firmami kurierskimi, którzy bezpiecznie dostarczają paczki na całym świecie.

Co zyskasz
Ekspresowa dostawa
99% naszych paczek dociera kolejnego dnia od nadania. Posiadamy najszybsze usługi kurierskie w Polsce i na świecie, z dostawą do USA czy nawet Chin, kolejnego dnia roboczego.
Ubezpieczenie przesyłki
Nie ważne gdzie wysyłasz, zawsze możesz ubezpieczyć swoją przesyłkę nawet do 50 000 zł, a duża część firm kurierskich, które z nami współpracują, posiada darmowe ubezpieczenie w cenie przesyłki.
Od drzwi do drzwi lub w punkcie
Każdą przesyłkę możesz oddać kurierowi, który przyjedzie po nią w wybranym przez Ciebie dniu lub po prostu, możesz zanieść ją do punktu/paczkomatu w dowolnym momencie. Z nami nadasz swoje paczki wygodnie, jak chcesz i kiedy chcesz.
Śledzenie przesyłki online
Wszystkie nasze usługi posiadają dokładną, darmową usługę śledzenia paczek, która aktualizuje się przy każdym skanowaniu paczki. Dokładnie wiesz, gdzie znajduje się Twoja paczka w danym momencie.
Szybkie zamawianie
Nie musisz poświęcać godzin na szukanie i zamawianie kuriera. Nasz system jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nadasz paczkę w dowolne miejsce na świecie w mniej niż 2 minuty.
Żadnych ukrytych kosztów
Gwarantujemy, że nie ma żadnych ukrytych kosztów. Płacisz dokładnie tyle, ile wyliczy Ci nasz system. Oferujemy tylko bezpieczne płatności przelewami, kartą lub Blikiem poprzez zaufaną platformę Przelewy24.
Co zyskasz
Wysłanych paczek
3 mln
Doświadczenia
10 lat
Pozytywnych opinii
3 tys.
Punktów ShipCenter
+ 100

Tysiące zadowolonych klientów

Nasze usługi są oceniane na maksymalną liczbę 5/5 gwiazdek, według niezależnego serwisu opineo.pl. Jesteśmy również laureatem złotej nagordy “Słucham swoich klientów”, którą co roku otrzymujemy, dzięki 99% zadowolonych klientów.

“Solidna firma na poziomie nie miałam nigdy żadnych problemów z tą firmą, polecam znajomym”

Teresa

“Szybka, sprawna obsługa. Kierowca kurier bardzo pomocny co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.”

Tadeusz

“Korzystam z usług SHIPCENTER. Wysyłam InPostem. Wszystko przebiega sprawnie i terminowo.”

Lucyna

Paczki do Portugalii i Polski

Paczki kurierskie do Portugalii cieszą się dużą popularnością wśród klientów z Polski. Trudno się temu dziwić. To przystępny sposób, by bardzo szybko nadać paczkę do Portugalii. Trzeba jednak mieć na uwadze, że najwyższej jakości wysyłka zamówień do Portugalii zawsze musi być poprzedzona skrupulatną analizą rynku. W ten sposób unikniemy dużych kosztów.

Tania paczka do Portugalii

Osoby, które wybierają wysyłkę paczki do Portugalii, muszą wiedzieć, że ważne jest nie tylko zapewnienie sobie jak najlepszej ceny. Liczy się też renoma przedsiębiorstwa, która będzie dostarczać przesyłkę.

Jeżeli zależy nam na czasie, to powinniśmy skorzystać z oferty godnej zaufania firmy, jak Ship Center Polska. Oferowane przez naszą firmę przesyłki zagraniczne są realizowane poprzez renomowanych, działających w tym sektorze rynku od wielu lat przewoźników, którzy stawiają na kompleksową obsługę klienta.

Jak długo idą paczki do Portugalii?

O tym, jak długo trwa dostawa przesyłki do Portugalii, decyduje sporo kwestii. Można jednak założyć, że znaczącą rolę pełni dzień nadania oraz jakość przewoźnika, z której oferty korzystamy. W Ship Center priorytetowo stawiamy na zadowolenie klienta.

Zazwyczaj okazuje się, że paczka z Polski do Portugalii dotrze do kraju odbiorcy w zaledwie 1-3 dni. Oczywiście, nasze szanse na ekspresowe zrealizowanie zamówienia będą nieco większe, gdy nadamy kuriera przed weekendem.

Analogicznie, czas doręczenia zamówienia może być nieco dłuższy, gdy zlecimy kuriera w czasie, gdy w Polsce wypada ważne, państwowe święto. Czas realizacji zamówienia wydłuży się też, jeśli nadamy paczkę w czwartek lub piątek. Jest dość prawdopodobne, że zamówienie może spędzić sporo czasu na magazynie.

Kiedy skorzystamy z rozwiązań godnej zaufania firmy, jak Ship Center, to jest bardzo możliwe, że paczka zostanie dostarczone do odbiorcy jak najszybciej. Co więcej, z poziomu strony będziemy mieć sposobność by obserwować obecny status naszego zlecenia. To doskonały sposób, by szybko zawiadomić odbiorcę o tym, gdzie teraz znajduje się jego przesyłka.

Czego nie można nadać w paczce do Portugalii?

Przesyłając paczkę do Portugalii trzeba zobaczyć, czego nie można zapakować. Istnieją nie tylko wewnętrzne przepisy kurierów, ale także obowiązują nas najróżniejsze ograniczenia danego kraju, gdzie chcemy nadać przesyłkę.

Są jednak produkty, których stanowczo nie wolno nadawać. Głównie jest zakaz przewożenia artykułów niebezpiecznych, takich jak broń i amunicja, a także materiałów łatwopalnych.

Warto wskazać też na to, że zakazane jest wysyłanie preparatów nielegalnych, czyli środków psychoaktywnych, napojów alkoholowych i narkotyków. Do listy zabronionych przedmiotów wliczają się również dzieła sztuki, np. rzeźby, futra, obrazy oraz drogocenna biżuteria.

Patrząc na regulamin fitosanitarny, nie można nadawać żywych owadów, zwierząt oraz żywności, w tym suplementów diety i odżywek dla sportowców. Przed nadaniem paczki należy sprawdzić wykaz artykułów zabronionych w transporcie międzypaństwowym oraz normy danego kraju.

Jeśli mamy wątpliwości, dobrze jest skontaktować się ze spedytorem.

Paczki do Portugalii - w jaki sposób adresować i wysyłać?

Wysłanie paczki do Portugalii nie musi być wyzwaniem. By mieć pewność, że kurier nie przywiezie paczki do nadawcy, warto zwrócić uwagę na umieszczenie poprawnych danych teleadresowych odbiorcy na paczce. Poznaj zbiór informacji, które powinny znaleźć się na paczce:

 • nazwa odbiorcy,
 • numer mieszkania lub domu,
 • nazwa ulicy,
 • nazwa miasta,
 • obszar lub stan,
 • kod pocztowy,
 • nazwa kraju.

Pamiętaj, by powyższe informacje napisać czytelnie.

Ile kosztuje przesyłka kurierska do Portugalii?

Kwota za transport paczki po pierwsze wiąże się z tym, w jakim czasie wybrany przewoźnik powinien wręczyć przesyłkę adresatowi.

Ilekroć życzymy sobie wysłania pilnego zamówienia, możemy wybrać opcję przesyłki przyspieszonej. Wówczas otrzymamy gwarancję doręczenia paczki na czas. Jak wiadomo będzie się to wiązało z koniecznością zapłacenia wyższej sumy.

Nie czekaj z nadaniem przesyłki do ostatniej chwili, zwłaszcza w czasie świąt, kiedy kurierzy mają wiele pracy. Paczki nadawaj z należytym wyprzedzeniem – korzyścią będzie tania wysyłka paczki ekonomicznej i pewność, że twój przedmiot zostanie dostarczone na czas.

O ile masz taką możliwość, idź osobiście do danego punktu nadań, ponieważ zamawianie kuriera do wybranej przez nas lokalizacji często wiąże się z dodatkową opłatą.

Warto pomyśleć również nad ewentualnym ubezpieczeniem paczki - zazwyczaj jest ono kosztowne, zwłaszcza wtedy, kiedy wysyłamy coś poza granice Polski. Mimo że gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, nie zawsze jest obligatoryjne. W przypadku przedmiotów o niskiej wartości można z niego zrezygnować.

Jak zapakować przesyłkę do Portugalii?

Wydawałoby się, że zapakowanie paczki jest bardzo nietrudną czynnością. Jednak nie każdy nadawca jest zdolny to zrobić w bezbłędny sposób. O czym należy pamiętać na etapie pakowania wysyłki do Portugalii?

 1. Przedmiot, który ma nieregularne gabaryty, powinien być właściwie chroniony przed ewentualnym przesuwaniem się wewnątrz kartonu. Dlatego z pewnością przyda się folia bąbelkowa i piankowe chipsy.
 2. Pamiętaj, że zawartość pudełka nie może nijak wystawać.
 3. Do owinięcia i zamknięcia pudełka możesz użyć taśmy klejącej.
 4. Z opakowania należy zdjąć wszystkie stare oznaczenia, napisy, naklejki. Następnie należy na nim zawrzeć nasze dane adresowe.
 5. Dno i góra opakowania powinny być dodatkowo usztywnione i wzmocnione.

Przed spakowaniem delikatnych przedmiotów do opakowania porządnie je owiń. Folia bąbelkowa będzie najlepszym pomysłem, ponieważ skutecznie uchroni narażone w transporcie rzeczy.

W jaki sposób dokonać płatności za paczkę do Portugalii?

Występuje kilka metod płatności, dzięki którym wyślesz twoją paczkę do Portugalii. Przykładowo możesz zarezerwować kuriera, który weźmie przesyłkę spod twoich drzwi i dowiezie ją prosto do odbiorcy. W jaki sposób można zapłacić za nadanie przesyłki międzynarodowej?

W zależności od wybranej waluty, będziemy mogli wybrać spośród kilku sposobów płatności za kuriera międzynarodowego. Jedną z nich może być zwykły przelew. Sesje wychodzące, jak i przychodzące banku księgowane są kilka razy każdego dnia. Po wyszukaniu takiej możliwości i rozliczeniu wysyłki do Portugalii należy przesłać na nasz adres potwierdzenie zrealizowania płatności w formie wyciągu z bankowości elektronicznej. Wtedy nasze zamówienie będzie zaakceptowane i przesłane do wysłania przez wskazaną firmę kurierską.

Ekspresowy przelew za pośrednictwem systemu płatniczego Przelewy24 zrealizujemy sprawnie i od razu uzyskamy potwierdzenie realizacji zamówienia kuriera. To bardzo praktyczna opcja, którą wykorzystuje coraz więcej Polaków. Podobnie jest z płatnością przez BLIK. Dzięki niej bardzo szybko sfinalizujemy płatność w wygodny sposób.

Innymi możliwościami płatności są karta płatnicza i Paypal. W pierwszym przykładzie poprzez system płatności można bez żadnych problemów sfinalizować transakcję kartą debetową Visa, Mastercard i innymi.